Skal du studere i Sørøst-Norge? SSN tilbyr rimelige hybler og leiligheter til studenter!
Strøm er inkludert i husleien på alle våre hybler og parleiligheter, noe som gir deg en god økonomisk forutsigbarhet.
Du får raskt hjelp av en av våre vaktmestere dersom noe på hybelen eller i leiligheten din slutter å virke, blir ødelagt eller må fikses. Kontakt vaktmester via Min side om du vil melde inn feil eller mangler.
Vi har trivselsverter tilknyttet alle våre boligområder. Trivselsvertene fremmer godt bomiljø, kan svare på spørsmål, hjelper til med lyspærer og verktøy, samt innlåsing om du låser deg ute (frem til klokken 22:00).
Du får alltid hjelp til å låse deg inn, dersom du har låst deg ute.
Vi er en profesjonell og stabil utleier, som er til nettopp for å bidra til din trygghet og trivsel når du studerer.
Du slipper unna både trappevask og andre forefallende oppgaver som ofte går på tur om du leier privat. Vaktmesterne våre holder til og med styr på robotklipperen. Så kan du konsentrere deg om studiene!
Våre boliger er laget for studenter. Dersom du velger å bo i et av våre kollektiv, er alt tenkt på og tilrettelagt, og du slipper å dele kjøleskap med fire andre.
Vi krever ikke depositum. Lønningen fra sommerjobben kan derfor brukes på husleie istedenfor depositum!
Dersom du ikke kommer inn på studiet og har signert leieavtalen med SSN, kan denne kanselleres om du gir oss beskjed innen 31. juli. Denne dealen får du ikke hos en privat utleier!
Du får fri internettilkobling via universitetets nettverk som en gratis tilleggstjeneste.
Vaskeri eller vaskerom er tilgjengelig ved alle våre boligområder.
Om du ønsker å flytte til en annen av våre hybler eller leiligheter, blir du prioritert på ventelistene.
Hybel med eget kjøkken og bad
Hybel med eget bad og kjøkken i kollektiv
Hybel med delt kjøkken og bad
Parleilighet
Familieleilighet
Vi har også boliger som er HC-tilpasset, gi oss beskjed i kommentarfeltet i søknaden om hvilke tilpasninger/tilrettelegging du har behov for. Les mer om tilrettelegging her.
Det er sosialt og inkluderende, med andre ord helt perfekt om du er ny på studiestedet ditt og trenger å bli kjent med nye folk.
I våre boliger bor det kun studenter, og du er dermed omringet av likesinnede.
Trivselsverten har ansvar for å sette i gang ulike aktiviteter og hjelpe til med å gjøre folk kjent med hverandre. Les mer om trivselsverten.
Det finnes fellesrom som alle beboere kan bruke! Se det fine fellesrommet på Grivi i Bø, eller fellesHUSET på Klokkergården i Vestfold.
Selv om du bor alene og har hybelen din for deg selv, har du alltid folk rundt deg, da alle våre boliger på en eller annen måte ligger i tilknytning til andre.